Scroll to top

Rodinný dom Jasová

Rodinný dom Jasová, Nové Zámky

Lokalita: Jasová okres Nové Zámky
Rok: 2019
Status: architektonická štúdia
Investor: súkromná osoba
Autor: Igor Čierny

Novostavba rodinného domu sa nachádza v centre obce Jasová, uprostred vidieckej zástavby. Na dlhej a úzkej parcele bol pôvodne starší dom, ktorý je v súčasnej dobe už odstránený. Architektúra navrhovaného domu má znaky vidieckeho charakteru, čo je dôkazom jej umiestnenia v danom prostredí vidieckej zástavby.

Rodinný dom je súborom viacerých objektov so sedlovou strechou navzájom prepojených do jedného celku. Ich usporiadaním je pozemok rozdelený na vstupný dvor a záhradu. Na pozemok vchádzame z juhozápadnej strany, kde je osadený objekt garáže s povalou v podkroví.

Garáž je s domom prepojená prestrešeným gánkom, pre pohodlný vstup do domu. Rodinný dom je dvojpodlažný a svojim hmotovým usporiadaním rozdelený na dennú a nočnú časť. Dennú časť tvorí kuchyňa, komora a obývacia izba s jedálňou.

Obývacia izba je priestorovo otvorená do podkrovia s priznanou konštrukciou krovu, čo prispieva k jej presvetleniu. Nočnú časť rodinného domu tvoria tri samostatné izby s kúpeľňou orientované smerom do záhrady a na priestrannú terasu s bazénom.

Architektúra

Rodinný dom Jasová